Porady

Jak zaprojektować meble kuchenne, przydatne porady.

 1. Jeśli projektujemy meble pod zupełnie nową kuchnię ważne jest właściwe rozmieszczenie przyłączy gazu, wody oraz gniazdek z prądem.
 2. Następnym ważnym krokiem będzie ustalenie koloru ścian oraz podłogi, jest to baza, wobec której wybierzemy kolorystykę oraz wzory szafek, blatów, oraz urządzeń kuchennych.
 3. Rozważ rodzaj urządzeń AGD, czy będą wolnostojące czy przeznaczone pod zabudowę.
 4. Rozmieszczenie poszczególnych elementów zacznij od tych największych oraz kluczowych jak lodówka, zlewozmywak, czy kuchenka.
 5. Stosuj się przy tym do zasad ergonomii zawartych w rozwiązaniu zwanym trójkątem roboczym. Pozostałe miejsca wypełniając szafkami, które będą miały funkcje przechowywania produktów.
 6. Zwróć szczególną uwagę na uchwyty i rodzaj szkła w witrynach są to detale, które potrafią zmienić efekt końcowy, jaki dadzą meble.
 7. Jeśli tylko masz możliwość stosuj szuflady i kosze cargo, które znacząco poprawiają funkcjonalność mebli.
 8. Nie zapomnij o miejscu na zegar ścienny, który jest wyjątkowo przydany właśnie w kuchni.
 9. Nie zapomni o wygospodarowaniu miejsca na składowanie bieżących odpadków najlepiej z uwzględnieniem ich segregacji.
 10. Nie zaniedbuj ważnego elementu, jakim jest oświetlenie pamiętając o tym, aby nie brakowało go nad stołem, oraz blatem roboczym w ciągu kuchennym.
 11. I przede wszystkim warto solidnie zapoznać się z dostępnym na rynku rozwiązaniami, aby być w pełni usatysfakcjonowanym z uzyskanego efektu, bo ewentualne przeróbki mogą być bardzo kosztowne.

Źródło: www.sobmeble.fr.pl